* גם בתקופה זו אנו עובדים כרגיל

להזמנות קבוצתיות / מיוחדות  - שלחו מייל

לפרטים נוספים התקשרו: 052-7228506

לבירור שעת לידה חייגו: 3450*


חיפוש :

האסטרולוגיה בעבר

משחר ההיסטוריה האנושית ייחסו העמים בעולם כולו משמעות נרחבת לגרמי השמים ולהשפעתם על המאורעות המתרחשים אצלנו על כדור הארץ. הראשונים שעסקו בפירושים אסטרולוגיים לתופעות השמים היו הבבלים, בבבל העתיקה. אחריהם אנו פוגשים את היוונים, שהחלו לגבש תיאוריות אסטרולוגיות באופן שיטתי יותר. עקבותיה של החכמה האסטרולוגית המזרחית ניכרים בספרות יוון בעת העתיקה.


האסטרולוגיה נלמדה לראשונה כמקצוע באוניברסיטה של רומי במאה ה-15. מספרים שאפילו אפיפיורים רבים החלו להסתייע בקביעות בעצתם של אסטרולוגים. צעד זה היה בוודאי נועז וחדשני, הואיל ועד לאותה תקופה התנגדו אבות הכנסייה לאסטרולוגיה בטענה שהיא מנוגדת לתורת הבחירה החופשית. למרות זאת, האמונה באמיתותה של האסטרולוגיה פשטה באותה תקופה בין כל שכבות האוכלוסייה, ונראה שגם בעבר הרחוק, כמו בימינו, קשה היה לשחות נגד הזרם...


הדת היהודית אינה מתכחשת לאסטרולוגיה.

חכמי ישראל בעבר הביעו את עמדותיהם לגביה בתקופות שונות. חכמי התלמוד האמינו ברובם בהשפעה המכרעת של גרמי השמים על הנעשה על פני האדמה. בכמה מקומות בתלמוד נאמר שלכל אדם יש מזל, כלומר כוכב מסוים שהוא פטרונו מבטן ומלידה (מסכת שבת כג: וכן מסכת בבא קמא ב:).


מעניין לציין כי שרידי גלגל המזלות, מהיפים ביותר שנמצאו בחפירות ארכאולוגיות, מופיעים בבית כנסת קדום מהמאה ה-6 לספירה בבית אלפא.

רצפת הפסיפס של בית כנסת זה מתארת, כמעט בשלמות, את גלגל המזלות.

מדינת ישראל הנפיקה בול מרשים לציון התגלית של אותו פסיפס בבית הכנסת שבבית אלפא.


2all בניית אתרים